درمان بیماری خود ایمنی پسوریازیس

روند درمان بیماری پسوریایس با اوزن درمانی

روند درمان بیماری پسوریایس با اوزن درمانی

روند درمان بیماری پسوریایس با اوزن درمانی در یک فصل قبل تر، من ذکر کردم که یکی از بزرگترین مشکلات من در اوزن اوزن درمانئ بیماران پسوریازیس اعتماد به نفس آنهاست تا اینکه در واقع علائم اوزن اوزن درمانئ واقعی را ببینند. هنگامی که این اتفاق می افتد، بیمار متقاعد شده است که این روند کارایی دارد و بدین ترتیب وی زمان زیادی را تلف نمی کند و معمولا دستور را با شور و شوق بیشتری دنبال می کند.
خارش کمتر، پوسته پوسته شدن کمتر و احساس عمومی بهتر شدن به عنوان اولین علایمی است که نشان می دهد این روش در حال پیشرفت است. علائم قابل مشاهده ای وجود دارد که از آن به عنوان نشانه های مثبت برای بهبودی یاد می کنند؛ تمام بیماران پسوریازیس باید یاد بگیرند که این علائم را تشخیص دهند. من آنها را به عنوان نوعی اوزن اوزن درمانئ  نگاه می کنم که با یکی از روش های زیر مشهود می باشد:
۱٫ اوزن اوزن درمانئ از ابتدا آشکار می شود و تا حصول یک نتیجه موفقیت آمیز بدون ایجاد تغییرات شدید در پوست ادامه می یابد، البته سرعت آنها آهسته، پایدار بوده و ضایعات به تدریج از بین می رود.
۲٫ در مورد ضایعات محدود شده، پوست جدید از طریق مرکز ضایعه رشد می کند و اثر چشم گاوی را گسترش می دهد و به لبه های بیرونی (ضایعه) گسترش می یابد، و بدین ترتیب لبه ای را تشکیل می دهد که در طی زمان محو می شود. این نوع پاکسازی بهترین نوع برای پسوریازیس معمولی (نوع پلاك) می باشد.
۳٫ ضایعات موجود گسترش یافته و به ضایعات دیگر می پیوندد (ترکیب می شود) و به این ترتیب به صورت برگ های عظیم پوست التهاب دار ظاهر می شوند. تفاوت به این شکل است که در حال حاضر مناطق مبتلا به طور قابل توجهی نازک تر هستند، و پوسته پوسته شدن آنها کمتر است، و به تدریج سبک تر و سبک تر می شوند. پوست جدید بازسازی شده به صورت یک اثر لکه دار ظهور پیدا می کند و تا زمانی که مناطق التهابی ناپدید شوند، بیمار با یک سطح پوست جدید روبرو می شود. این نوع سوم اوزن اوزن درمانئ است که ما در ابتدا به این موضوع خواهیم پرداخت.
وقتی مطمئن هستم که بیمار به درستی رژیم را دنبال می کند و این چنین تغییرات شدیدی همانند مواردی که که در بند ۳ شرح داده شد رخ می دهد، من بدون هیچ گونه تذکری نتیجه می گیرم که او واقعا در مسیر بهبود قرار دارد. در اینجا و قبل از ظهور و گسترش تظاهرات فروکش خواهد کرد، زیرا این نوع واکنش بخشی از مکانیزم اوزن اوزن درمانئ  در آن مورد خاص است. وقتی که پوست جدید ظاهر می شود و تا زمانی که تمام نواحی دچار التهاب ناپدید شوند، رشد ان همچنان ادامه خواهد داشت، و این امر موجب لذت سوی بیمار و همچنین پزشک می شود که غیر قابل توصیف است.
یک مورد بسیار خاص
در اوایل جون ۱۹۹۰، پدر یک بچه زیبای ۷ ساله در حالت نا امیدی فراخوانده شد. در سال گذشته، دختر جوانش، LH، با یک مورد پسوریازیس گسترش یافته مواجه شده بود. بیماری ایشان توسط سه پوست متخصص پوست تشخیص داده شده اما اوزن اوزن درمانئ  نشده بود و نتایج رضایت بخش نبود. پس از مشاوره با متخصصان پزشکی در مرکز پیشگیری از پسوریازیس در نیویورک، پدر مطلع شد که دخترش باید تا آخر عمر با پسوریازیس مدارا کند. پزشکان توصیه می کنند که اوزن اوزن درمانئ با نور ماوراء بنفش به صورت چند بار در هفته در بیمارستان انجام شود و همچنین استفاده از کرم های کورتیزون را توصیه کردند. آنها بیمارستان را با احساس شکست ترک کردند. دخترش برای بقیه مدت زندگی باید با این بیماری وحشتناک مبارزه می کرد.
روز بعد از اینکه والدین بیمارستان را ترک کردند، آنها از کار من مطلع شدند و بلافاصله برای مشاوره با من تماس گرفتند. خانواده ای دوست داشتنی تر از انها قابل تصور نبود. صمیمیت و داشتن دغدغه آنها نسبت به یکدیگر مرا متحول کرد تا بدانم رویاهای مادی چگونه ایجاد شده اند.
ما احساس یک ارتباط فوری با یکدیگر داشتیم. هنگامی که من نتایجی را در برخی از موارد مشابه به دست آورده بودم را برایشان بازگو کردم، نگرش آنها فورا از ناامیدی کامل به امید احتمالی تغییر پیدا کرد. همه آنها موافقت کردند که رژیم، به ویژه رژیم غذایی را دنبال کنند، و به هر طریق ممکن به L.H. کوچک کمک کنند.
در ابتدا به نظر می رسید که پوست L.H. به شدت واکنش نشان می دهد. سپس، مانند سحر و جادو، پسوریازیس به سادگی ناپدید شد. برایL .H پاک سازی کمی بیشتر از سه ماه طول کشید و فقط کوچکترین نقطه یا شاید دو نقطه بر روی پوست سرش باقی مانده بود. حتی این نواحی جزئی با گذشت زمان از بین می رود. روند داستان ایشان به شکل بهتر در قالب تصویری در صفحات ۲۰۰-۱۹۷ ارائه شده است.
این مورد خاص در ذهن من به عنوان یکی از عمیق ترین موارد جای دارد، زیرا من می دانم که LH. هیچ انحرافی نسبت به رژیم نداشت. پدر و مادرش مشتاقانه با من ملاقات داشتند، و این به من اطمینان داد که LH. نمی تواند از برنامه پیروی نکرده باشد. همانطور که در موارد دیگر در گذشته اتفاق افتاده است، زمانی که یک سری تظاهرات اولیه رخ داد و شروع به گسترش پیدا کرد، و ورقه های جامد ایجاد شدند، این موضوع موجب نگرانی بیشتر برای والدین L .H. شد. به نظر می رسید که همه چیز در حال بدتر شدن بود. با توجه به تجربیات گذشته، توصیه من تنها این بود که: “به روند ادامه دهید!، آنچه را که انجام می دهید متوقف نکنید”. آنها تقلا می کردند اما بدون تمایل موافقت کردند. به زودی نقطه عطف به وجود آمد. ظهور پوست جدید شروع شد و در نهایت پس از آن ضایعات از بین رفتند. پدر دختر کوچولو در حالی که بسیار سپاسگزار بود به من گفت، “این فقط شگفت انگیز است! من نمی توانم باور کنم، همه ضایعات محو شده اند!” در ادامه یک عکس جهت پیگیری در یک ماه بعد گرفته شد. پوست بیمار روشن باقی مانده بود.
در گذشته، زمانی که برخی از بیمارانم چنین واکنشی نشان دادند، به سرعت به روشهای ارتدوکس بر می گشتند تا به آرام شدن پوست کمک کنند. من می توانم این موضوع را درک کنم، اما با انجام این کار، این روند خنثی می شود و این تحقیق خاص را نامناسب می سازد. با این حال، در مورد LH، این اولین بار بود که من تا به حال این امکان را داشتم که توالی بدون وقفه یا انحراف از رژیم را به عینه ببینم. یک چنین پیشرفت هایی در زمینه عکس ها هرگز پیش از این انجام نشده است و باید دیگران را به به ادامه دادن این روند تشویق کرد، تا انها نیز بدانند که حتی زمانی که بزرگترین تظاهرات رخ دهد اما آنها در مسیر درستی حرکت می کنند. بر خلاف تصور این که این بیماری شایع بوده و کنترل آن خارج از دست ما می باشد، به رغم ظاهر شدن آن، این نشانه ای از این مطلب است که این روند در حال پیشرفت می باشد.
در ضمن، بزرگترین انحراف از رژیم غذایی که من تعیین کرده ام که می تواند در اوزن اوزن درمانئ پسوریازیس این دختر کمک کننده باشد، کچاپ بود. مادرش به من اطلاع داد که برای مدت چند سال است که دخترش کچاپ گوجه فرنگی را تقریبا هر روز بر روی نان خود مصرف می کند. هنگامی که این کار متوقف شد، و با توجه به تمام پیشنهادات دیگر، روند بهبود داخلی آغاز شد و به نتیجه گیری موفق منتهی گردید.
مهمتر از همه، این واقعیت است که این دختر کوچک در سنین خیلی کم توانست از پسوریازیس رهایی یابد و به این ترتیب توانست از سپری کردن یک دوره طولانی بیماری در زندگی همراه با ناتوانی، اختلال و هزینه های نامناسب برای والدینش رهایی پیدا کند. درست است که او همیشه باید نسبت به رژیم غذایی خود آگاه باشد، اما با چنین دانشی، او نیز بزرگترین شادی را در میان همه تجربه خواهد کرد – که هرگز نیازی به ترس از بیماری نداشته باشد.

شش سال پس از آخرین عکس گرفته شده، والدین L .H. به من گزارش دادند که او همچنان ” خوب است” در برخی مواقع که رژیم غذایی خد را رعایت نمی کرد با یک یا دو نقطه مواجه می شد، اما اینها چیزی نبود که بخواهیم در موردش صحبت کنیم و به سرعت تحت کنترل وی قرار می گرفت.
نمونه عکس ها
با مشاهده حساب های مربوط به عکس زیر، برش مقطعی از برخی از انواع کلاسیک موارد پسوریازیس نشان داده شده است که با پیگیری روش های جایگزین طبیعیCayce / Pagano موجب اوزن اوزن درمانئ  بیماری شده است. این بیماران به واسطه داشتن صبر و استقامت رژیم را دنبال می کردند و در نهایت نتیجه مطلوب را به دست آوردند.
تاریخچه مورد
اظهارات: این دختر جوان در اولین تلاش خود برای پیروی از این رژیم موفق بود. او بیش از دو سال است که قبل از اینکه ضایعات مجددا ظاهر شوند و به سرعت در سراسر سطح پوست او گسترش یابند دارای پوست شفافی شده است. مشخص شد که علت این شیوع خشن عدم پیروی طولانی مدت ایشان از رژیم غذا و خوردن غذاهای ناخواسته و خوردن بیش از حد مواد غذایی مورد علاقه اش بوده است. هنگامی که او به رژیم غذایی، تنظیمات ستون فقرات، حذف مناسب و استعمال خارجی پماد هیدروفیل، برگشت پوست او به سرعت پاسخ داد. او توانست در دو ماه، عملا از تمام ضایعات پاک رها شود. او اکنون کنترل کاملی بر وضعیت خود دارد.
نکته: این بیمار به سرعت اوزن اوزن درمانئ DIVئ یافت و به همین خاطر زمان کافی برای گرفتن عکس از او در مرحله وجود نداشت؛ بنابراین، تصاویر تنها نشان دهنده مرحله اولیه، و به دنبال آن مرحله کامل شده، بهبودی شکم و پشت ایشان است.

هراس

بحران ناشی از پیگیری این رژیم امری بسیار نادر است.

در چهل سال گذشته یا بیشتر، من نمی توانم از یک پرونده که در آن چیزی اتفاق افتاده باشد که موجب تغییر مسیر ما شود نام ببرم. من با تجربیات به دست آمده آموخته ام که بیمارانم را نسبت به بروز تغییرات خاصی (حتی اگر آنها جزئی باشند) که ممکن است در حین رژیم رخ دهد، به ویژه در هفته های اول، آگاه کنم. این هشدار معمولا از بروز هر زنگ هشدار ناخوشایندی مراقبت می کند و بیمار همچنان بدون نگرانی به روند مربوطه ادامه می دهد.

با این وجود، به طور خاص دو واکنش وجود دارد که برخی بیماران را بدون در نظر گرفتن هشدارهای من اذیت می کند.

  1. ممکن است ضایعات جدید در مناطق مختلفی ظهور کند، به نظر می رسد که بیماری گسترش می یابد (مانند موارد مربوط به L.H. کوچک، همانطور که در فصل ۱۴ نشان داده شده است).
  2. کاهش وزن (گاهی اوقات به میزان قابل توجه) ممکن است رخ دهد، اما این مورد معمولا مطلوب است.

اگر این دو واکنش رخ می دهد، کار برای مقابله با آن سخت تر است. توصیه من این است که:

  1. ضایعات جدید را نادیده بگیرید و به رژیم خود ادامه دهید. تا به امروز در هر مورد، ضایعات جدید در نهایت فرو کش کرده و ناپدید شده اند.
  2. در مورد کاهش وزن (اگر این موضوع شما را اذیت می کند)، میزان مواد غذایی را که شما مجاز به مصرف آنها هستید را “دو برابر” کنید اما زیاده روی هم نکنید. گرسنگی هیچ وقت مشکلی ایجاد نمی کند، اما به یاد داشته باشید که خوردن بیش از حد حتی مواد غذایی مجاز ممکن است منجر به کار بیش از حد برای فرایند گوارش شود. در واقع در نظر داشتن تعادل هنوز هم مولفه ای کليدی است.

واکنش های خانواده

واکنش یک عضو خانواده می تواند برای یک بیمار مشکل ساز باشد. اگر، به عنوان مثال، یک کودک یا یک همسر از همان آغاز کار ۱۰۰ پاسخی به روش ندهد، ممکن است یک عضو خانواده واکنش بیش از حدی داشته باشد و بیمار را از ادامه  اوزن  اوزن درمانئ  منصرف کند.

یک بیمار جوان، که به شدت مبتلا به پسوریازیس بود، به تمام دستورالعمل ها در استعمال حمام نمکی اپسوم عمل کرد. بلافاصله پس از اتمام حمام، در حالی که منافذ پوست او به طور طبیعی باز شده بود، او پوستش را با پماد Cuticura (زمان نامناسب برای استفاده از این پماد) پوشش داد. بدن او ملتهب شد. مادرش، در یک حالت هراس، خواستار توضیح و درخواست شد. اون باید چیکار کنه؟ او “سوخته شده” بود. پس از آنکه این وضعیت فروکش کرد و اتهامات متوقف شد، من می توانستم به توضیح آنچه که پسر انجام داده بود، بپردازم. به جای استفاده از ترکیبی از روغن زیتون با روغن بادام زمینی، که پس از حمام نمکی اپسوم اعمال می شود، از پماد Cuticura اسیدی برای سراسر بدنش استفاده کرده بود. بدیهی است، پوست او به شدت واکنش نشان می دهد.  اوزن  اوزن درمانئ این بیماری ساده بود: پماد را از پوست دور کنید. او این کار را انجام داد و بلافاصله تسکین یافت.

در اینجا یک مورد واضحی از واکنش خانوادگی وجود داشت، اگر چه یک مورد قابل فهمی بود. این به این معنی نیست که همه خانواده ها به همان شیوه ای احساسی واکنش نشان می دهند.

ممکن است شما به یاد بیاورید که یکی از جوانترین بیماران من در سالهای اولیه آزمایش، A.S. بود. در آن زمان، من برای اینکه چرا ضایعات جدیدی در جایی که قبلا هرگز وجود نداشته اند ایجاد شده بود، هیچ توضیحی نداشتم. والدین و بیمار قوانین رژیم را به صورت مذهبی دنبال کرده بودند. مادرش گفت: ” دکتر پگانو، درست است،”. “ما به شما گفتیم که سه ماه طبق دستور شما عمل می کنیم و روی این قول خود هستیم.” آنها به این کار ادامه دادند. طی زمان، نه تنها ضایعات قدیمی، بلکه موارد جدید، از بین رفته بود. همانطور که مادر A.S. اشاره کرد، یک روز آنها نگاه کردند، و به سادگی ضایعاتی وجود نداشت.

از این تجربه اولیه، من آموختم و به بیمارانم آموزش دادم که بدون رعب و وحشت به رژیم ادامه دهند. شما نمی توانید محدودیت زمانی برای ناپدید شدن ضایعات تعیین کنید. آن دسته از بیماران که با موفقیت مواجه شدند، به سادگی بدون اینکه برای آنها زحمت و ناراحتی پیش بیاید موارد مورد نیاز را انجام دادند و به طبیعت اجازه دادند تا کار را پیش ببرد.

وقتی که توجه فوری ضروری است

دو زن جوان و جذاب که سالهاست که از پسوریازیس رنج می برند، همزمان شروع به  اوزن  اوزن درمانئ می کنند. آنها مشتاق بودند که نتایج این روند را در عمل ببینند. حتی در طول هفته اول، به ویژه در پشت گوش او، علائم بهبود را نشان دادند. دیگر هیچ تغییر قابل ملاحظه ای ظاهر نشد، اما بهبود قابل توجهی در روند حذف وجود داشت.

بعد از هفته سوم، شور و شوق آنها به عدم تمایل تغییر یافت.

دختری که به خاطر  اوزن  اوزن درمانئ  زخمهای پشت سرش بسیار خوشحال بود عمیقا ناراحت شد، زیرا ضایعات اکنون در سراسر چهره او، به ویژه در پیشانی او، ظاهر شده بود. این خیلی شبیه زخم حرارتی بود، اما، البته، اینطور نیست. دختر دیگر به علت ناحیه های ملتهبی که در ناحیه تناسلی وجود داشت دچار ناراحتی شد. خارش غیر قابل تحمل شد، به طوری که او را در تمام ساعات شب بیدار نگه می داشت. به نظر نمی رسیدکه موردی بتواند به شرایط آنها کمک کند.

وی گزارش داد که در صورتی این موضوع فقط برای خارش نبود، او به خوبی به رژیم غذایی و سایر اقدامات عمل می کند.

برای بیماری که ضایعات جدید روی صورتش نمایان شده بود، من به او توصیه کردم که یک ظرف چای زعفران را مصرف کند، یک حوله را روی سر و کتری چای بگذارد و بخارات ملایم چای (نه خیلی گرم) را برای چسبیدن به صورتش دریافت کند. پس از تکرار این  اوزن  اوزن درمانئ  برای بیش از دو روز، روند رفع شدن ضایعات شروع شد. در هفته بعد، آنها عملا محو شده بودند، و تمایل وی برای ادامه  اوزن  اوزن درمانئ دوباره ایجاد شد.

برای دیگر بانوی جوان، استفاده از یک حمام سیتز را با مخلوط حدود یک سوم تا نیم بطری گلیکو تیمولین در آب را تجویز کردم. این مورد برای هفته های اول به ایشان حس  اوزن  اوزن درمانئ  پیدا کردن را می داد. بعدا او فقط به Glyco-Thymoline، را با مقدار کامل، بر روی نواحی به شدت آسیب دیده استعمال می کرد و تسکین تقریبا فوری بود. یک جایگزین خوب برایGlyco-Thymoline می تواند Lavoris همیشه محبوب باشد.

در هر دو مورد، همانطور که در دیگران نیز همین طور بود، این نکته مهم بود که تنظیمات سریع در روند  اوزن  اوزن درمانئ  قبل از اینکه بیمار ایمانش را نسبت به این روش از دست بدهد، انجام شود.

واکنش های آلرژیک

ممکن است آلرژی برای هر فردی ایجاد شود. بسیار مهم است که قبل از اتخاذ هرگونه  اوزن  اوزن درمانئ ، سابقه آلرژی شما بررسی شود. ممکن است واکنش های آلرژیک نسبت به هر چیزی اعم از تیغه چمن زنی به یک رشته مو، و نه فقط مواد غذایی و داروها ایجاد شود. معمولا وجود یک واکنش آلرژیک تنها پس از آن اتفاق می افتد. حتی آزمایش آلرژی بر روی ساعد نیز در برخی موارد کارایی و حتی صحت کافی برای ارزیابی ندارد. قانون مربوط به آلرژی ساده است:

هنگامی که آلرژن شناسایی شد بهتر است از آن دوری کنید.

واکنش های فیزیکی به روش های مختلفی نظیر بثورات پوستی یا تورم و تحریک غشاء مخاط صورت می گیرد. حملات آسم و همچنین تغییرات خلقی یا ذهنی (مانند رفتار خشونت آمیز، تهاجم یا سردرگمی) نیز می تواند به آلرژن ها مربوط باشد. واکنش ها می توانند از یک ناراحتی جزئی به ناتوانی که نیاز به بستری شدن دارد متفاوت باشد. صرف نظر از درجه تجربه شده، حساسیت از هر نوعی نباید به آسانی مورد غفلت قرار گیرد و باید اقدامات لازم برای مقابله با آن یا جلوگیری از آن انجام شود.

یک دوست عزیز و بیمار من نمی تواند کوچکترین قطعه گردوی امریکایی را مصرف کند. اینکه او نمی تواند ان را مصرف کند، به معنی موضوع مرگ و زندگی می باشد. گلوی او تنگ شده و عبور هوا را قطع می کند. بیمارستان ها و گرفتن عکس های آدرنالین برای مقابله با واکنش های آلرژیک ضروری هستند. حوادث مشابهی در مورد برخی افراد در هنگام مصرف قرقاول یا بادام زمینی شایع هستند. به نظر می رسد با لیست بی پایانی از آلرژن ها مواجه باشیم. در بسیاری موارد شدید، “فشار دادن دکمه هراس” امری موجه است.

اگر چه واکنش های آلرژیک ناشی از اقدامات رژیم غذایی که در این کتاب مشخص شده اند، کمیاب هستند، اما گاهی اوقات در بعضی افراد اتفاق می افتد. فرد باید مسئولیت تشخیص غذاهای حساسیت زا را بر عهده بگیرد.

به عنوان مثال، بروکلی یک سبزی بسیار مطلوب است و مصرف آن به عنوان بخشی از رژیم غذایی مورد توصیه است. با این حال یکی از بیماران من اختلال گوارشی شدید و فرسوده شدن پوست را هنگام مصرف کمترین مقدار آن دارد. اغلب هویج باید تا حد امکان مصرف شود، که شاید میزان مصرف آن باید برابر با مقدار مصرف کاهو و کرفس باشد. با این حال ممکن است به خاطر داشته باشید که من یک بیمار داشتم که می توانست بدون اینکه مشکلات زیادی را تجربه کند تا زمانی که آنها را لمس نکند، هر مقدار از آنها را بخورد. اما پس از دست زدن به آنها، انگشتان ایشان بلافاصله ابتلا می شد. یکی دیگر از بیماران حتی نمی تواند یک سیب خام را به دهانش برساند. اگر او این کار را انجام دهد، لب هایش مانند بادکنک می شوند. این واکنش ها، اگر چه نسبتا نادر است، اما باید شناخته شده و محترم شمرده شوند. اگر یک بیمار متوجه شود که او برای هر یک از اقدامات مورد اشاره در این رژیم حساسیت دارد، توصیه من روشن است: از پیروی از آنها اجتناب کنید!

همیشه می توان جایگزین هایی را برای تقریبا هر موردی ارائه نمود. با گذشت زمان، صبر و تماشا، می توانید یک جایگزین قابل اجرا داشته باشید که به جلوگیری از وقایع ناخوشایند آتی می انجامد.

زمان وحشتناک: واکنش Herxheimer

بطور مداوم، در زمان دوره پاک سازی، بحران  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ، مرحله التهاب یا آنچه که من “طوفان قبل از آرامش” می نامم، ممکن است شما به راحتی برای تسکین تان گریه کنید. تظاهرات با التهابی باور نکردنی، خشکی، و کشش پوست رخ می دهد تا آنجا که شما به سختی می توانید حرکت کرده و یا یک نفس عمیق بکشید. ممکن است شما روزها در رختخواب بمانید، زیرا فکر حرکت کردن هم غیر قابل تحمل است. در بیشتر موارد شما کمبود آب را تجربه می کنید. آب خورده شده و همچنین اب اعمال شده به صورت خارجی می تواند به شما کمک زیادی کند. گاه ممکن است بستری شدن برای تغذیه وریدی ضروری باشد. شما باید محیط داخلی سلول های بدن و همچنین اپیدرم (سطح پوست) را تا حد ممکن مرطوب نگه دارید. لب های ترک خورده و خشکی پوست تا نقطه درد در کوچکترین حرکت ممکن است رخ دهد. حتی لباس های سبک و یا ملحفه هایی که روی پوست قرار دارند ممکن است غیر قابل تحمل باشند. در این دوره، “زمان وحشتناکی” است که بیمار و دکتر باید به این فرآیند اعتقاد داشته باشند و بدانند که بدن “کار خود را انجام می دهد” و در حال پاک سازی سیستم از تمام عناصر سمی است.

واکنش Herxheimer به افتخار اولین دکتری که ان را کشف کرد نام گذاری شد.

آن را بیشتر بشناسید: بدن در حال دفع سموم می باشد، که این مرحله دوره مرگ نام دارد. این روند در نهایت به  اوزن  اوزن درمانئ  نهایی پوست منجر می شود.

هرآنچه که برای راحتی تان لازم است را انجام دهید. با استفاده از پارچه های مرطوب گرم بر روی داغ ترین قسمت های بدن و اجازه دادن به آنها تا اینکه روی پوست خنک شوند و یا نشستن در یک وان آب ولرم برای مرطوب نگه داشتن پوست، ممکن است تسکین موقت در پی داشته باشد. پوسته پوسته شدن، به ویژه در موارد شدید بیماری (پسوریازیس پوسته پوسته شدن) اغلب زیاد صورت می گیرد. مجددا ممکن است بستری شدن ضروری باشد. انجام بلافاصله انما و یا حتی کولونیک بالا می تواند بسیار مفید باشد. Alka-Seltzer یا هر محصول آنتی اسیدی نیز پوست را آرام می کند. اگر داروهای ضد التهابی برای شما تجویز شده باشد، باید آن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید. با این وجود، من شاهد این دوره های درد شدید در چند روز، با مقدار خارش و صاف شدن کم پوست بوده ام. مهمتر از همه، ظهور مناطق جدید پوستی هستند که نمایان می شوند. هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، شما در مسیر جاده بازیابی هستید. این موضوع به این معنی نیست که تظاهرات بیشتری وجود نخواهد داشت؛ در واقع، معمولا وجود دارد. با این حال، آنها به اندازه قبل از آن سنگین نیستند. هنگامی که بیمارانم به رژیم پایبند هستند، به ندرت می توانم مواردی از این دست را ببینم. زمان و صبر و شکیبایی مولفه های مهمی هستند. به بدن شانس  اوزن  اوزن درمانئ  را بدهید؛ و سپس از کاری که انجام داده اید خرسند خواهید شد.

خنک کردن شعله های آتش

من از سه روش ساده اما موثر استفاده کرده ام که به آرامش و شادابی پوست در زخم های شدید کمک می کند. برای تکرار، انجام آنما یا یک کولونیک بالا، اگر عملی باشد بسیار مفید است. این به خودی خود می تواند تفاوت بین رنج های ثابت و تسکین فوری را نمایان کند.

پس از انما یا کولونیک، به کار بردن یکی از موارد زیر اغلب موفقیت آمیز است:

  1. استعمال تخت داغ (به کمک نیاز دارد). یک ورقه پلاستیکی بزرگ روی تخت گذاشته شده و یک پتو سبک در بالای آن قرار می گیرد. بیمار لباسش را در آورده و روی پتو دراز می کشد. در ضمن، یک ورقه خواب در آب گرم خیسانده می شود. هنگامی که بیمار روی تخت قرار می گیرد، تختخواب گرم، اما نه پف کرده، بر روی بیمار و در تمام خطوط بدن قرار می گیرد (البته سر نیز در معرض قرار خواهد داشت). ورق داغ به سیستم آسیب نخواهد رساند زیرا پوست در حال حاضر ملتهب است. بیمار به راحتی در آنجا قرار دارد و ورق شروع به خنک شدن می کند. همانطور که این خنک کاری اتفاق می افتد، التهاب نیز از بدن خارج می شود و به بیمار کمک زیادی می کند. پس از آن بیمار می تواند چرخیده فرایند را برای طرف دیگر انجام دهد. ممکن است انجام این کار به میزان یک یا دو مرتبه در روز در روز لازم باشد تا التهاب کاملا خشک شود. مرطوب کننده خوب بین هر مرتبه در حالی که پوست هنوز مرطوب استعمال می شود.
  2. دوش پیژامه. بیمار یک جفت لباس خواب پنبه ای را می پوشد و بزیر دوش آب گرم تا داغ می رود و خیس می شود. آب بسته شده و بیمار همچنان زیر دوش می ایستد تا اینکه لباسش خنک شود. این روش به سرعت سطح بدن را خنک می کند، حتی تا جایی که ممکن است دندان های بیمار سرما را احساس کنند. سپس لباس ها برداشته شده و مرطوب کننده روی پوست مرطوب اعمال می شود. ممکن است این کار هر دو ساعت یک بار تکرار شود تا میزان معینی از راحتی به دست بیاید. پس از آن بیمار یک جفت پیژامه خشک را برای طول شب به تن می کند.
  3. حمام پیژامه. وان حمام با آب گرم پر می شود و بیمار با پوشیدن لباس های پنبه ای به داخل وان می رود. هنگامی که لباس خواب ها اشباع شدند، مسیر تخلیه باز می شود و آب خارج شود. بیمار تا زمانی که لباس خنک شود و بیمار خنک شدن را احساس کند در وان باقی می ماند. پس از آن بیمار از وان خارج می شود، لباس خواب را برداشته و، در حالی که هنوز مرطوب است، یک مرطوب کننده را اعمال می کند. سپس بیمار لباس های خشک را برای طول شب به تن می کند. ممکن است این روش تکرار شود چون در اغلب موارد لازم است.

این موارد روش هایی هستند که در بیمارستان ها در زمانی که بیمار از واکنش Herxheimer  رنج می برد، استفاده می شود. نباید از این واکنش اجتناب نمود؛ باید با هر وسیله ای که در دسترس است آن را کنترل کرد. آنچه که مهم است این موضوع است که از دی هیدراته شدن بدن جلوگیری کنیم. بنابراین، نوشیدن آب خالص و اعمال موارد مرطوب کننده روی سطح پوست قوانین روز هستند. این موارد تنها راه ورود آب به بدن هستند، مگر اینکه تغذیه داخل وریدی در محیط بیمارستان مورد نیاز باشد. انمای آب ولرم نیز می تواند به جلوگیری از کم آبی کمک کند.

روند درمان بیماری پسوریایس با اوزن درمانی

روند درمان بیماری پسوریایس با اوزن درمانی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *