درمان بیماری خود ایمنی پسوریازیس

درمان پسوریازیس سر با ازون درمانی

درمان پسوریازیس سر با ازون درمانی

پسوریازیس به صورت پوسته پوسته شدن یکی از تظاهرات غیرمنطقی، ناراحت کننده و ناخوشایند این بیماری است و هر چقدر خودآگاهی فردی بیشتر باشد، به دلیل جنبه قابل دید آن موجب ایجاد ناراحتی بیشتری می شود. من در طی سال های متمادی، موارد  اوزن  اوزن درمانئ DIVئی زیادی برای مو و همچنین تجویز شامپوهایی که اثر بخشی آنها در ریشه کردن پوسته های انباشته و همچنین تقویت روند بهبودی سلول های سطحی به اثبات رسیده است را مورد ازمایش قرار داده ام. با در نظر گرفتن اینکه  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ واقعی ناشی از درون می باشد، راحتی بیمارانم و ظاهر بیرونی آنها با پیروی از روش  اوزن  اوزن درمانئ DIVئی ارائه شده در پایان این فصل بهبود یافته است. در موارد شدید، که در آن ضخیم شدن پوسته ها و پوسته های سنگین وجود دارد،  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ با حرارت الکتریکی استفاده می شود. در مواردی که شدت کمتری دارد،  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ با مصرف یک شامپوی معمولی مفید است، و  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ با کلاه حرارتی الکتریکی اختیاری است.

در نگاه اول، ممکن است این روال ناخوشایند باشد، اما از بیمارانم می خواهم حداقل یک یا دو مرتبه این روش ها را امتحان کنند. آنها به زودی متوجه خواهند شد که روش ها بسیار ساده هستند و هنگامی که آنها را درک کنند، به راحتی با آنها ارتباط برقرار خواهند کرد. برای کسانی که بر استفاده از رنگ مو و رنگ مصنوعی اصرار دارند، فقط می توانم بگویم، یکی را انتخاب کنید. شما نمی توانید به طور همزمان از – حداقل تا زمانیکه شرایط پاکسازی نشود – پسوریازیس و موهای خاکستری خلاص شوید.

آیا پسوریازیس باعث ریزش مو می شود؟

در این خصوص که پسوریازیس روی پوست سر- به خصوص اگر ضایعات ضخیم باشند – می تواند باعث ریزش مو شود هیچ سوالی وجود ندارد. برای برخی از افراد، مساله ریزش مو در هنگام ریزش دسته ای موها به یک دغدغه اصلی تبدیل می شود. هنگامی که متوجه شدید که فولیکول های مو تنها یک به اندازه کسری از یک اینچ در بافت سلولی زیر جلدی پوست سر رسیده اند، تشخیص این موضوع آسان است که درک کنید که ریزش مو نه تنها امکان پذیر خواهد بود، بلکه ممکن است انتظار داشته باشید که پسوریازیس بر لایه های عمیق تر پوستی تاثیر بگذارد. به همین دلیل باید پوست سر به آرامی و با قسمت نوک انگشتان به جای ناخن شامپو شود. یک نکته دلگرم کننده وجود دارد: در اکثر موارد که من  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ آنها را بر عهده داشته ام، روند رشد مو به طور کامل و پس از پاک سازی داخلی از سر گرفته شد.

یکی از بیماران میک دانشجوی کالج با یک حالت عمومی ویرانگر از پسوریازیس و ریزش مو قابل توجه مواجه بود، که مرا با یک ملاقات سریع در طول تعطیلات تابستانی خود شگفت زده کرد تا به من نشان دهد که چقدر خوب شده است. به جز وجود چند لکه کوچک در نزدیکی پایین قفسه سینه و یک ناحیه کوچک در پشتش، عملا از ضایعاتی  که زمانی بیشتر بدن او را پوشانده بود پاک شده بود. او برای چند ماه نوشیدن چای زعفران را کنار گذاشته بود اما می دانست که هر بار که مصرف منظم آن را از سر گرفته، مشکل به خودی خود رفع شده است. من متوجه شدم که او به طور قابل توجهی موهایش را کوتاه کرده، و سالم و قوی به نظر می رسید  و موهای ضخیمی پیدا کرده بود.

او توضیح داد که احیای موهایش یکی از بزرگترین شادی های اوست؛ زیرا زمانی که این بیماری در اوج خود بود، موهایش را از دست داده بود. مناطقی که ترمیم نشده بودند، جاهایی بودند که او آنها را انتخاب کرده بود، بنابراین ریشه فولیکول مو را از بین برده بود. این موضوع قطعا قابل فهم است، زیرا اگر ریشه حفظ شود، مو به طور کامل ترمیم می شود.

این بیمار، همراه با بسیاری از دیگر بیمارانی که طی این سال ها  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ نموده ام، نمونه ای زنده از چگونگی رشد مو می باشند. بنابراین، اگر بیماری پسوریازیس در پوست سر باعث ریزش مو شود، به بیمارانم توصیه می کنم که نا امید نشوند. این امکان وجود دارد که موها دوباره بتوانند با تمام شکوه خود، سالم و قوی تر از همیشه برویند.

پسوریازیس در خط مو

سه محصول به دلیل داشتن اثری مفید برای پسوریازیس در طول خط مو، پشت گوش و در مناطق کوچک و محدودی از پوست سر بالاتر از دیگر موارد قرارمی گیرند. آنها مایع Baker’s P&S، وازلین پزشکی و پماد Ray هستند. اگرچه قبلا در فصل ۹ این مطلب ذکر شده بود، اما من احساس می کنم که شایسته بود مجددا از انها نام ببرم. می توانید برای استعمال انها از نوک انگشتان، سواب پنبه ای و یا یک چوب نارنج پیچیده شده با پنبه استفاده کنید. آنها باید عمیقا، اما به آرامی استعمال شوند، مراقب باشید که به ناخن ها آسیبی نرسد. به یاد داشته باشید که پوست به اندازه کافی در معرض آسیب است.

برای پوست سر دچار خارش

ممكن است دشوار باشد كه به این مطلب اعتقاد داشته باشيد، اما دهان شویه های خانگي يكي از بهترين محصولات موجود براي رفع خارش پوست سر هستند: Lavoris، Listerine و Glyco-Thymoline. با مالش آرام آنها به پوست سر در موارد شوره سر یا پوسته پوسته شدن، آسایش قابل توجه و فوری به دست می آید. همچنین این دهان شویه ها می توانند التهاب پوست سر پس از استفاده از یک کلاه حرارتی الکتریکی و  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ با روغن از بین ببرند.

در صورت خارش عمومی در سراسر پوست سر، می توان دهان شویه را در یک قوطی آب گرم رقیق نموده و به عنوان یک شستشو دهنده استفاده نمود، و یا اینکه می توان آنها را با استفاده از بخشی از نوک انگشتان، روی لکه های خارش خاص اعمال نمود. یکی دیگر از داروهای ضد خارش که توسط تعدادی از بیمارانم با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است ترکیبی از دو اونس سرکه سیب، سرکه سفید تا شش اونس آب آشامیدنی است. انها را مخلوط کرده، به آرامی روی تمام سر بریزید و سپس به آرامی مالش دهید و سپس حدود یک یا دو دقیقه در این حالت باقی بماند. سپس با آب ولرم شستشو داده می شود و در ادامه با آبی که تا حد امکان سرد و راحت باشد شستشو می شود.

آنچه که از همه موارد مهم تر است این است که پوست را خراش ندهید. این کار می تواند منجر به گسترش ضایعات پسوریازیس، خونریزی و احتمالا عفونت شود.

اوزن  اوزن درمانئ DIVئ های شامپو و کلاه حرارتی الکتریکی

اوزن  اوزن درمانئ DIVئ های شامپو و کلاه حرارتی الکتریکی که برای بیمارانم طراحی کرده ام در بخش های زیر شرح داده شده است.

اوزن  اوزن درمانئ DIVئ شامپویی برای پوست سر پسوریاتیکی

بیماران من به منظور انجام این کار یک یا دو بار در هفته و یا در مواقع نیاز به مصرف شامپو می پردازند.

موارد ضروری

 • یک کیک بزرگ از صابون کوتیکورا یا یک بطری شامپو Cuticura (ترجیح داده شده است)،

شامپو روغن چای، شامپوی روغن زیتون، شامپو T-GelیاZ-Tar

 • کلاه دوش بدون خط (یا یک بار مصرف)
 • یک پاک کننده دستی یا نوارهای پنبه ای جاذب
 • یک پیمانه ۸ اونسی
 • یک تایمر
 • یک بطری سرکه سیب (برای موهای ضخیم) یا سرکه سفید (برای موهای ظریف) یا لیموی تازه (جایگزین)

بیماران مبتلا به پسوریازیس به ویژه هنگامی که زخم ها و پوسته های زیادی در پوست سر خود داشته باشند نباید از رنگ و یا افزونه رنگی بر روی پوست سر خود اعمال کنند زیرا این ممکن است کار واکنش التهابی، آلرژیک و حتی عفونی ایجاد کند. بنابراین، دستورالعمل های زیر برای  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ با شامپو باید فقط جهت پوست طبیعی استفاده شود.

به علت اثرات نامطلوب بر روی چندین بیمار که از خشک کن یا سشوار استفاده می کردند، به بیمارانم توصیه می کنم از این وسایل الکتریکی استفاده نکنند. با این حال اگر لازم است که از انها حتما استفاده کنند، باید آنها را در کمترین یا خنک ترین حالت مورد استفاده قرار دهند. در واقع روش طبیعی خشک کردن مو ترجیح داده می شود.

 اوزن  اوزن درمانئ با شامپو

 1. موها را با آب گرم کاملا مرطوب کنید.
 2. پوست سر را ماساژ داده، مقدار کافی از کف شامپو را با استفاده نوک انگشتان و نه ناخن ها روی سر اعمال کنید.
 3. بگذارید کف ایجاد شده برای مدت سه دقیقه کامل روی پوست بماند و سپس آن را بشویید.
 4. مراحل ۱ تا ۳ را تکرار کنید، سپس موها را با یک حوله ضخیم خشک کنید.
 5. برای شستن نهایی، ۲ اونس سرکه سیب، سرکه سفید،Lavoris یا Listerine را با ۶ اونس آب ولرم مخلوط کنید، سپس آن را به آرامی روی پوست سر اعمال کنید.
 6. با حوله موها را خشک کنید و در صورتی که ضرورت دارد از خشک کن استفاده کنید آن را روی حالت “سرد” تنظیم کنید. ممکن است این اوزن اوزن درمانئ DIVئ دو یا سه بار در هفته بسته به ضخامت پوسته هایی که روی پوست سر تشکیل شده اند تکرار شود. شامپو کردن در هر روز ایده خوبی نیست.

کلاه حرارتی الکتریکی و  اوزن  اوزن درمانئ با روغن

این  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ را حدود دو بار در ماه و یا در هنگام نیاز انجام دهید.

ملزومات

 • کلاه حرارتی الکتریکی (در فروشگاه های بهداشتی و زیبایی موجود است)
 • مخلوط روغن زیتون و روغن بادام زمینی (۵۰/۵۰)، بدون انجماد
 • شامپو بچه
 • سرکه سیب ، سرکه سفید،Lavoris یا Listerine
 • یک پیمانه اندازه گیری ۸ اونسی

روش  اوزن  اوزن درمانئ

 1. پوست سر را طبق مراحل ۱ تا ۳ فوق که در بخش اوزن اوزن درمانئ DIVئ با شامپو شرح داده شده است شامپو کنید.
 2. پس از شستشو، بدون مالیدن پوست سر موها را خشک کنيد.
 3. پوست سر را با مخلوط روغن زیتون و روغن بادام زمینی پوشش دهید، به آرامی پوست سر را به مدت ۳ دقیقه (با استفاده از انگشتان دست و نه ناخن) ماساژ دهید.
 4. کلاه حرارتی را روی پوست سر بگذارید، و از درجه حرارت متوسط ​​برای مدت بیست دقیقه، یا

مدت کمتر برای پوست سر بسیار حساس استفاده کنید.

 1. کلاه را بردارید. بگذارید این پوشش برای مدت زمان کوتاهی روی پوست باقی بماند و اطمینان حاصل کنید که مقدار اضافی را با دستمال حوله کاغذی با کیفیت پاک می کنید.
 2. روغن را با شامپو بچه بشویید. برای تمیز کردن روغن ها، ممکن است شامپوی دوم مورد نیاز باشد.
 3. برای شستشوی نهایی، ۲ اونس سرکه سیب، سرکه سفید،Lavoris یا Listerine را با ۶ اونس آب ولرم مخلوط کنید، سپس به آرامی آن را روی پوست سر اعمال کنید.

دهان شویه هایی مانند Lavoris، Glyco-Thymoline، و حتی لیسترین، هنگامی که به آرامی روی پوست سر مالیده می شوند، می تواند در  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ مواردی از شوره سر و یا پوسته پوسته شدن یا التهاب که ممکن است پس از  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ با روغن رخ دهد مفید است. همچنین آنها برای مقابله با خارش شدید پوست سر مورد پیشنهاد قرار گرفته اند.

 اوزن  اوزن درمانئ با روغن طی شب

پسوریازیس پوست سر به خوبی به  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ طی شب با روغن زیتون و روغن بادام زمینی پاسخ می دهد. پس از شامپو کردن پوست سر، همانطور که قبلا شرح داده شد، سپس بیمار باید به آرامی یک مخلوط ۵۰/۵۰ از روغن زیتون و روغن بادام زمینی (مانند Aura GlowیاAlmond Glow یا تهیه شده توسط خود فرد) ماساژ دهد تا مخلوط کاملا به پوست سر برسد. کلاه دوش یک بار مصرف در طول شب پوشیده می شود. اگر این کار عملی تر باشد، می توان آن را برای چند ساعت قبل از خواب انجام داد. در صبح، کلاه برداشته شده و پوست سر برای تمیز کردن روغن شامپو می شود. فقط یک پاکسازی سریع و پس از آن شستشو با دو اونس سرکه سیب سرکه سیب، لیسترین یاGlyco-Thymoline، در شش اونس آب گرم، با محلولی رقیق تر، ترکیب چهار اونس در بیست و هشت اونس آب گرم ، یک پیمانه کامل ایجاد می کند. آن را به آرامی روی پوست سر بریزید و بگذارید برای مدت یک یا دو دقیقه در این حالت بماند، سپس با استفاده از آب ولرم یا خنک شستشوی نهایی را انجام دهید. سپس بیمار با یک حوله موها را خشک می کند. ممکن است شما از یک خشک کن استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که حتما از درجه “خنک” استفاده کنید.

امروزه بسیاری از شامپوهای موثر وجود دارند که در زمان ارائه اولین چاپ از این کتاب در دسترس نبودند. واضح است که بعضی از این شامپوها برای برخی افراد عملکرد بهتری دارد و لذا هر فرد باید

شامپو های مختلف را امتحان کند تا بتواند بهترین مورد را برای خود انتخاب کند. محصولات زیر متداول ترین موارد پیشنهاد شده برای بیمارانم می باشد:

 • شامپو روغن زیتون (از محصولات Baar و فروشگاه Heritage ، به پیوست D مراجعه کنید)
 • شامپو روغن درخت چای (از محصولات Baar و فروشگاه Heritage)
 • Neutrogena (T-Gel و T-Sal)
 • شامپو Tegrin
 • شامپو P & S (Baker)
 • شامپو ژل آلوئه ورا
 • صابون یا شامپو Cuticura (از محصولات Baar)

محصولات  Baarدارای یک کیت پسوریازیس است که حاوی پوست نارون لغزنده، چای زعفران زرد آمریکایی، شامپوی سر و بدن و کرم پسوریازیس می باشد. برای دسترسی به اطلاعات تماس به پیوست D مراجعه کنید.

بهترین نتیجه با قرار دادن کف صابون بر روی پوست سر برای مدت چند دقیقه قبل از شستشو بدست می آید. کف دوم اعمال می شود و مجددا باید چند دقیقه قبل از شستشو روی پوست سر باقی بمانند. با حوله موها را خشک کنید و از خشک کن مو استفاده نکنید، مگر اینکه از درجه خنک استفاده شود.

بعضی از افراد گزارش داده اند که در استفاده از شامپو کف دار بر روی تمام ضایعات بدن پس از اینکه ضایعات پوست سر به طور کامل با کف پوشانده شد، نتایج خوبی را به دست آورده اند. آنها کف را قبل از شستن برای مدت چند دقیقه روی پوست سر باقی گذاشتند.

در اغلب موارد، من مشاهده کرده ام که یک پوست سر که به شدت آسیب دیده بوده قبل از هر بخش دیگری از بدن، از ضایعات پاک شده و تمام موها به حالت طبیعی خود بازگشته اند. در یک مورد خاص، پوست سر یک بیمار ضایعاتی داشت که مانند توپ های گلف بود. ضایعات به طور کامل در حدود دو ماه، زمانی که وی خود را به رژیم متعهد دانست و پس از تحمل سال ها درد و رنج، محو شد.

به یاد داشته باشید که سعی نکنید پوست سر را بخراشید. این کار فقط می تواند باعث آسیب به فولیکول های مو و تولید ضایعات جدیدی شود.

وازلین کربولاته، که من اعمال آن روی خط مو را در نسخه قبلی این کتاب توصیه کرده بودم، دیگر قابل به دست آورن نیست. این ماده برای مدت چند دهه به طور موثر مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده یک نظر توسط George Burns، کمدین بزرگ در فیلم سبک گرفتن را یادآوری می کند. او از یک داروساز را خواست تا دارویی را که برای مدت سال ها تجدید می کرد را تهیه کند اما داروساز به ایشان گفت که این دارو دیگر در دسترس نیست. Burns پاسخ داد: “این مقادیر- کار می کرد!” درواقع به جای اعمال وازلین کربولاته برای خط مو، من پیشنهاد می کنم که وازین موجود در داروخانه محلی یا پماد Ray را که در فروشگاه Heritage در دسترس می باشد مورد استفاده قرار دهید.

این  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ های موضعی به پوست سر کمک می کند تا احساس بهتری ایجاد کند، اما به یاد داشته باشید،  اوزن  اوزن درمانئ DIVئ واقعی پدیده ای است که از درون سر چشمه می گیرد.

پسوریازیس صورت

بدون شک می توان گفت که فرد مبتلا به پسوریازیس صورت از دو جنبه دچار مشکل می شود: (۱) او پسوریازیس دارد و (۲) بسیار قابل مشاهده است. این مورد همراه با پسوریازیس ناخن، بیمار را به تلاش فوری برای اصلاح آن، در صورت امکان، و با هر هزینه، وادار می کند. اگر مسیر جایگزین در این کتاب طولانی باشد، اما شانس خوبی وجود دارد که پسوریازیس در هر کجا و هر جا پاک شود. این موشوع شامل چهره و ناخن نیز می باشد. اما موارد زیر می تواند برای شما جالب باشد.

یک روز من یک تماس تلفنی از یکی از بیمارانم دریافت کردم که من حدود ده سال ایشان را ندیده بودم. او گفت که رژیم را به خوبی پیگیری کرده است، اما طی چند ماه گذشته پسوریازیس بر روی صورتش ظهور پیدا کرده است. او مرده بود. شیوع این بیماری بنا به یک مشکل به ظاهر غیر مرتبط بود: یک بوی تند از زیر آوار. اوضاع به اندازه ای بد بود که کارگران همکار او نمی توانستند در نزدیکی او بایستند. او استفاده از یک ضد تعریق قوی زیر بغل به جای یک دئودورانت را آغاز کرد. از آن پس وی به طور گسترده و مداوم از آن استفاده می کرد و موفق شد بوی نامطبوع که از زیر بازوهایش منتشر می شد را پوشش دهد. سپس، به طور ناگهانی، پسوریازیس بر روی صورتش ظاهر شد. این زن، فکر نمی کرد ارتباطی وجود داشته باشد، همچنان از ضد تعریق استفاده می کرد. شرایط صورتش بدتر شد.

سپس او در تعطیلات به مناطق گرمسیری رفت. پس از ورود و باز کردن چمدان، او متوجه شد که او ضد تعریق را فراموش کرده است. او دچار ترس شد چرا که در یک جزیره دور افتاده چه چیز دیگری را می توانس پیدا کند؟ او به سادگی مجبور به استفاده از صابون ساده و آب و آب شور پاک کارائیب بود. انجام این کار موجب شگفتی ایشان شده بود، چرا ضایعات پسوریازیس موجود در چهره اش به طور کامل در طی هفت روز ناپدید شد. اگر چه ممکن است خورشید و آب نمک مفید بوده باشند ، اما او موفقیتش خود را به آنها مرتبط نمی داند. او توضیحات خود را ارائه داد. او معتقد بود که ضد تعریق (که حاوی آلومینیوم است) منافذ پوستی زیر بازوهایش را پوشش داده و مانع از خروج سموم طبیعی از آن ناحیه شد. وی گفت، که بدین ترتیب “سموم باید به جایی بروند، بنابراین آنها تصمیم گرفتند تا از طریق صورت خود را بروز دهند.” هنگامی که او انسداد منافذ را مرتفع کرد، توکسین ها فرصتی برای خروج از بدن را پیدا کردند. او و من با این توضیحات قانع شدیم.

من هم اکنون به تمام بیماران پسوریازیس و اگزما توصیه می کنم از صابون و آب ساده یا دئودورانت خوب بدون هیچ گونه ضد تعریق استفاده کنند. همچنین ممکن است این ماده بر روی پسوریازیس پوست سر نیز تاثیر بگذارد.

درمان پسوریازیس سر با ازون درمانی

درمان پسوریازیس سر با ازون درمانی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *